اخبار و اطلاعیه ها

اگر محصولاتی فناورانه دارید لطفا در سامانه شبکه فن بازار ملی ایران به آدرس ذیل ثبت فرمایید

1399/10/22

فن بازار منطقه ای کردستان

در دنیای به‌شدت رقابتی کنونی، سلاح اصلی صنایع و شرکت‌ها برای پیشی گرفتن از رقبا، فناوری و نوآوری است

1399/10/22

تاثیر ثبت اختراع فناوران ایرانی روی شاخص جهانی نوآوری چیست

نگاهی به تجربیات نهادها و شرکت های دانش بنیان در مقابله با همه گیری ویروس کرونا

1399/10/22

صف آرایی دانش بنیان در برابر ویروس تاجدار

به استحضار جوانان ایده ‏پرداز و شرکت‏های نوپای صاحب ‏ایده در حوزه علوم پایه می رساند در راستای حمایت از ایجاد کسب‏ و‏کارهای مبتنی بر فناوری، نوآوری و تحقق اقتصاد مقاومتی با هدف تبدیل دارایی‏ های فکری به ثروت، سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار می ‏شود.

1397/8/8

سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

حمایت از طرح های در حوزه شیلات و آبزیان، دام و طیور، مراتع و آبخیزداری، زراعت و باغبانی دارای قابلیت تجاری سازی جهت توسعه طرح ها، ایده ها و فناوری ها تا دستیابی به حداقل محصول قابل پذیرش شامل تامین محل کار، منابع مالی، ارائه مشاوره و ...

1398/04/25

جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: شرکت های دانش بنیان مناطق سیل زده امهال بازپرداخت اقساط وام به صندوق را دارند.

1398/03/22

ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان مناطق سیل زده

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: حمایت از این‌ شرکت‌ها رسالت سازمان اوقاف و امور خیریه است و می‌توانیم از این طریق تحریم‌ها را دور بزنیم.

1398/03/22

سازمان اوقاف از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند

قزوین- رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۱۹ زمینه آشنایی با دستاوردهای نوین صنعتی و تقویت شرکت های دانش بنیان را فراهم می کند.

1398/03/22

نمایشگاه اینوتکس گامی در مسیر تقویت شرکت های دانش بنیان است

پانزدهمین جشنواره ملی فن­‌آفرینی شیخ‌­بهایی، ۲۹ و ۳۰ آبان­ماه سال جاری همزمان با هفته جهانی کارآفرینی برگزار می‌­شود.

1398/03/21

ثبت نام در پانزدهمین دوره جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی آغاز شد

فراخوان سس و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی

1398/03/13

فراخوان سس و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی

فراخوان بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی

1398/03/13

فراخوان بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی

با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان می توانند در بخش تخصصی کشاورزی نمایشگاه صنعتی-بازرگانی ایران در روسیه، حضور داشته باشند.

1398/03/12

دانش‌بنیان‌های ایرانی در نمایشگاه تخصصی کشاورزی روسیه حضور می‌یابند

رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنعت گاز توسط فن بازارتخصصی گاز ایران و کارگزار تبادل فناوری بومرنگ برگزار می شود.

1398/03/11

توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان به یاری صنعت گاز می‌آید

با ارائه خدمات مشاوره از سوی مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،رشد و ارتقای شرکت های دانش بنیان ارتقا می یابد.

1398/03/11

رشد و ارتقای دانش‌بنیان‌ها با ارائه خدمات مشاوره‌ای ممکن می‌شود

نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) 21 تا 22 خردادماه سال جاری برگزار می شود. در این مجمع علمی 6 پنل تخصصی برگزار می شود که شرکت های دانش بنیان برای حضور در این پنل ها از تخفیف 50 درصدی برخوردار می شوند.

1398/03/08

دانش‌بنیان‌ها با تخفیف 50 درصدی در پنل‌های مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه شرکت می‌کنند

امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات به تصویب طرح “نوآفرین” در هیئت دولت اشاره کرد. معافیت‌های مالیاتی و بیمه از جمله مزیت‌های این طرح است که برای استارتاپ‌های کوچک تازه تاسیس در نظر گرفته شده.

1398/03/07

معافیت‌های مالیاتی استارتاپ‌های نوپا توسط طرح نوآفرین

معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی ازحضور شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق صادراتی در نخستین نمایشگاه بین المللی Ariana ICT افغانستان حمایت می‌کند.

1398/02/31

بازار شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق صادراتی رونق می‌گیرد

در حوزه های سلامت: 1- تجهیزات پزشکی 2- رباتیک پزشکی 3- فناوری های نوین حوزه پزشکی 4- دارو، نانودارو و ... 5-گیاهان دارویی 6- علوم تغذیه و ...

1398/02/29

اولین فراخوان ایده های فناورانه

رئیس پارک علم و فناوری کردستان در نشست با شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور به تشریح عملکرد پارک در سال گذشته و برنامه‌های سال جاری پرداخت و از صادرات ۱۲۰هزار دلاری محصولات واحدهای فناور این پارک در سال گذشته خبر داد.

1398/02/25

۱۲۰ هزار دلار محصول به پارک فناوری کردستان در سال گذشته صادر شد.

تهران- ایرنا- معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق در راستای حمایت‌های توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان برای تشویق تجاری‌سازی دستاوردهای خود، بسته‌های حمایتی متنوع داخلی و بین‌المللی در نظر گرفته است.

1398/02/24

تخصیص بسته‌های حمایتی بین‌المللی برای تجاری‌سازی دانش‌بنیان‌ها

مدیر عامل صندوق توسعه فناوری‌های نوین از انعقاد قراردادی با صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد و گفت: در این قرارداد گشایش خط اعتباری جدید برای این صندوق در نظر گرفته شد که این امر کمک بسزایی در جهت ارائه خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد کرد.

1398/02/17

حمایت ۱۴۲ میلیاردی صندوق نوآوری و شکوفایی از صندوق توسعه فناوری‌های نوین

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون از اعلام آمادگی این بانک برای کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه تعاون خبر داد و اظهار امیدواری کرد با کمک این شرکت‌ها بخش تعاون بتواند به سهم ۲۵ درصدی خود از اقتصاد کشور دست یابد.

1398/02/17

مدیرعامل بانک توسعه تعاون اعلام کرد: آمادگی بانک توسعه تعاون برای کمک به شرکت‌های دانش بنیان حوزه تعاون

جمعی از فعالان دانش بنیان در خصوص راهکارهای ایجاد رونق در تولیدات کشور را در چهار محور کلی اعلام کردند

1398/02/17

چهار پیشنهاد اجرایی دانش بنیان ها برای رونق تولید

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: تابلوی دانش بنیان در بورس و فرابورس نصب شده و صندوق‌های خطرپذیر نیز در این رابطه فعال است. نمی‌توان با وام ایجاد اشتغال کرد. استارتاپ با سرمایه گذاری خطرپذیر توسعه می‌یابد و با وام کاری از پیش نخواهد برد.

1398/02/10

نمیتوان با وام ایجاد اشتغال کرد

معاون علمی رییس جمهور با بیان این که تابلوی دانش بنیان در بورس و فرابورس نصب شده و صندوق‌های خطرپذیر نیز در این رابطه در بازار سرمایه فعال هستند، گفت: رشد خوبی در این حوزه را انتظار داریم.

1398/02/03

رشد مناسب در انتظار شرکت‌های دانش بنیان بورسی و فرابورسی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری معتقد است، کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و استارتاپی نقش تحول‌آفرینشان در تأمین نیازهای کشور را به خوبی نشان‌داده و امروز رونق تولید با کمک این کسب‌وکارها دست‌یافتنی است.

1398/01/27

«رونق تولید» رهاورد اقتصاد دانش‌بنیان است

ا پایان سال 97 شرکت‌های دانش‌بنیان توانستند 140 هزار نفر را در حوزه‌های مختلف به کار بگیرند.

1398/01/27

140هزار نفر تا پایان سال 97 در شرکت‌های دانش‌بنیان به کار گرفته‌شدند

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، فعالان دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها، در سال‌های اخیر با نوآوری‌هایشان در آزمون تأمین مهم‌ترین نیازهای فناورانه کشور سربلند بوده‌اند. این شرکت‌ها امسال نیز با توجه به اولویت‌های کشور و شعار محوری سال، نقشی کلیدی در رونق تولید و تأمین نیازهای تحریمی ایفا می کنند.

1398/01/26

«رونق تولید» و «تامین نیازهای تحریمی» اولویت دانش‌بنیان‌ها است

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلو‌ های بنیادی معاونت علمی و فناوری تا کنون مسیر ورود به بازار را برای بیش از 50 شرکت دانش بنیان هموار کرده است.

1398/01/26

محصولات دانش‌بنیان 50 شرکت برای ورود به بازار سلول‌های بنیادی حمایت شد

مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان، خدمات مشاوره رایگان در سرفصل های بیمه‌ای و مالیاتی، عمومی و مدیریت، حقوقی و مالکیت فکری، ارزیابی و توسعه محصول،توسعه و بازار فروش، صادرات و واردات و توسعه فنی ارائه می کند .

1398/01/25

36 سرفصل مشاوره رایگان در اختیار دانش‌بنیان‌ها قرار گرفت

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر پیشتازی شرکت‌های دانش‌بنیان در «رونق تولید» از تدارک برنامه های ویژه صندوق در راستای تحقق شعار سال خبرداد.

1398/01/20

پیشتازی شرکت‌های دانش‌بنیان در رونق تولید/برنامه های ویژه صندوق برای «رونق تولید دانش بنیان»

برای نخستین بار و توسط یک شرکت دانش بنیان سیستم مدیریت پروژه در حوزه نفت و گاز طراحی شد.

1398/01/19

توسعه کسب و کارهای حوزه نفت و گاز مدیریت شد

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی از ایفای نقش پررنگ این مرکز در حوزه علم و فناوری برای سال جاری خبر داد.

1398/01/18

حمایت از پژوهشگران و فناوران جانی تازه می‌گیرد

یک شرکت دانش بنیان داخلی با تکیه بر دانش فنی جمعی از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات فشار بالا در کشور مشغول به فعالیت است.

1398/01/18

کمپرسورهای داخلی همگام با استانداردهای بین‌المللی تولید شد

در سال 1397، ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گام های محکم‌تری برای تبديلِ گفتمان علم و فناوري و اقتصاد دانش‌بنيان به گفتمان غالب ايرانيان برداشت. برگزاری دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت یکی از اقدامات این مسیر بود.

1398/01/17

فرهنگسازی و حمایت قاطعانه از چرخش چرخ‌های اقتصاد

شکل‌دهی به زیست‌بوم نوآوری شرکت‌های نوپا در زمینه‌ توسعه طرح های فناورانه که یکی از اهداف اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شمار می رود موجب شد تا از اواسط سال گذشته ستاد توسعه فناوري اطلاعات، ارتباطات و فضاي مجازي به ستاد توسعه فناوري‌‌هاي حوزه اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تغییر نام دهد و ماموریت خود را نیز به تبع این موضوع متحول کند .

1398/01/17

اقتصاد دیجیتال توسعه فعالیت استارتاپی کشور را هدف گرفت

نقش بانوان به عنوان نیم اثرگذار و سرنوشت‌ساز جامعه، این روزها با حضور در اثرگذارترین بخش‌های کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و استارتاپی از گذشته پررنگ‌تر است به طوری‌که بخشی قابل توجه از شرکت‌های دانش‌بنیان با کمک بانوان ایجاد اشتغال و ارزش‌آفرینی آفرینی می‌کند.

1398/01/16

نقش نمایان بانوان در آیینه اقتصاد دانش‌بنیان

در سالی که گذشت ستاد توسعه فناوری های حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای ماموریت خود مبنی بر توسعه اقتصاددانش بنیان و زیست بوم فناوری، اقدام به راه اندازی دو مرکز فناوری در حوزه انرژی های تجدید پذیر کرد.

1398/01/15

رشد استارتاپ‌های فعال در حوزه انرژی با ایجاد مراکز فناوری ممکن شد

تمدید تحریم‌ها در سالی که گذشت موجب بروز اهمیت نقش و پیشتازی شرکت های دانش بنیان در تامین عمده اقلام تحریمی در کشور و تضمین استقلال اقتصاد کشور شد.

1398/01/10

شرکت‌های دانش‌بنیان پیشتازی در استقلال اقتصادی کشور را تضمین می‌کند

در سالی که پشت گذاشتیم، رخ‌دادهای اثرگذار و مهمی در حوزه دانش‌ و فناوری رنگ واقعیت گرفت؛ رخ‌دادهایی که هرکدام تکه‌ای از پازل زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری را کامل کرد.

1398/01/06

رونمایی و گشایش درهای تازه برای نوآوران و کار‌آفرینان

اگرچه هنوز هم بخش‌هایی از تصویر غلوآمیز و ناصحیح مهاجرت استعدادهای برتر و نخبه‌های ایرانی به خارج از کشور در فرهنگ و باور جامعه باقی مانده و اصلاح‌اش نیازمند فرهنگ‌سازی است، اما خوشبختانه با ایجاد یک زیست‌بوم مساعد فعالیت و شکوفا شدن نوآوری‌های سرمایه انسانی جوان و خلاق، سرمایه‌های ارزشمند انسانی دوباره به کشور بازگشته است و این روند ادامه دارد.

1398/01/05

استارتاپ‌ها بهترین میزبان برای نخبه‌ها شدند